TECHNOLOGIE A INOVACE

page header safety technology

Prvenství. Průkopnická spolupráce. Nepřetržitý výzkum. Vždy posouváme hranice – abyste mohli prožívat rodinný život bez hranic.

Některé způsoby, jak udržujeme děti v bezpečí

SecureGuard

Naše nejnovější technologie byla vyvinuta tak, aby poskytovala vylepšenou bezpečnost dětem připoutaným pomocí 3bodového bezpečnostního pásu vozidla. Technologie SecureGuard pomáhá zajistit optimální polohu bederního pásu pro dospělé přes pánevní kost, i když se dítě během cestování pohybuje.

Další informace
page safety SecureGuard

5bodový bezpečnostní pás a aktivní popruhy

Využití technologií ze závodů Formule 1 – věříme, že 5bodový bezpečnostní pás nabízí batolatům a dětem vynikající úroveň ochrany. Náš systém aktivního napínání pásu (ATS) aktivně napíná pás a pomocí světelných i zvukových upozornění udržuje vaše dítě během celé cesty v bezpečí. Náš světelný systém (LS) využívá světelnou a zvukovou indikaci k tomu, aby bylo vaše dítě zajištěno v maximálním bezpečí a pohodlí.

page lifestyle carseatgirl

Prodloužená instalace proti směru jízdy

Domníváme se, že by děti měly během jízdy setrvávat v poloze proti směru jízdy co možná nejdéle – proto jsme si dali za cíl nabízet co nejširší, nejflexibilnější a technicky nejpokročilejší portfolio sedaček s instalací proti směru jízdy na trhu. Nabízíme otočné sedačky, obousměrné sedačky a sedačky, v nichž bude moci vaše dítě cestovat v poloze proti směru jízdy až do hmotnosti 25 kg či do dosažení 6 let věku. V náročné zkoušce PLUS Test, jež kontrolovala výjimečně kvalitní ochranu hlavy a krku v případě čelní kolize, uspělo pouze 9 sedaček.* Jsme hrdí, že z těchto devíti hned tři patří do naší nabídky. Sedačka MAX-FIX II byla v hodnocení Plus Test schválena až do 18 kg. Sedačky HI-WAY II a MAX-WAY byly ze strany hodnocení Plus Test schváleny až do 25 kg. Něčím takovým se nemůže pochlubit žádná jiná značka.

Informace k únoru 2015

page lifestyle rearwardfeet

ISOFIX, ISOFIT, SOFT LATCH AND ISOFIX+

Technologii ISOFIX jsme vyvinuli v roce 1997 společně s firmou Volkswagen, abychom vyřešili neuvěřitelný počet autosedaček, které byly nesprávně nainstalovány. Náš vynález je dnes celosvětovým standardem instalace dětských sedaček po celé Evropě – zajišťuje jejich správné uchycení a bezpečnější cestování. Náš jedinečný systém ISOFIT byl navržen speciálně pro autosedačky Skupiny 2/3. Využívá systém ISOFIX i bezpečnostní pásy v autě, které bezpečně chrání vaše dítě. ISOFIX+, naše poslední vylepšení systému ISOFIX, které využívá širší přípojky omezující pohyb v bočním směru a ukotvení horního upevňovacího popruhu v horní části, jež poskytuje lepší stabilitu a pohlcuje sílu nárazu.

page safety isofix

Otočný spoj

Náš patentovaný systém otočného spoje posouvá technologii ISOFIX ještě dále. V případě nehody otočný spoj omezuje pohyb dítěte dopředu a odklání síly hlavně směrem dolů. Tím snižuje riziko kontaktu hlavy s interiérem vozu a výrazně snižuje síly působící na dítě.

page lifestyle carseatswivel

Inovace v ochraně proti bočnímu nárazu

Jednou z hlavních priorit pro nás vždy bylo nabízet nejvyšší úroveň ochrany pro případ velmi běžného typu srážky – z boku. Naše inovativní technologie D-SIP poskytuje vynikající ochranu pro malé děti v případě boční kolize – zkracuje pohyb a odvádí energii pryč od dítěte. Technologie XP-SICT zvyšuje bezpečnost starších dětí v případě bočních srážek – zmenšuje síly nárazu minimalizací vzdálenosti mezi vozem a sedačkou. Technologie SI-PAD je vyrobena z materiálu absorbujícího energii a je integrována do klíčových oblastí bočních panelů sedačky – chová se jako téměř nepřekonatelná překážka chránící vaše dítě před bočními kolizemi.

page-product-close-kidfix-xp-sict 2.1 romer

XP-PAD

Při čelní srážce snižují podušky XP-PAD sílu působící na krk dítěte o 30 %* oproti samotnému bezpečnostnímu pásu, a to díky našemu průkopnickému dvoustupňovému stlačení podušek. Navrženo, aby posunulo bezpečnostní standardy pro sedačky Skupiny Group 2/3 na novou úroveň.

*Zdroj: testy společnosti Britax.

page-lifestyle-carseatboy

Účinné hrudní podušky

Naše patentované hrudní podušky snižují v případě nárazu pohyb vašeho dítěte směrem dopředu. Dosahují toho rovnoměrnějším rozložením sil na rameno a hrudník dítěte. Kromě toho zpříjemňují cesty tím, že jsou velmi pohodlné.

page-product-close-chestpads 2.1

3M ScotchliteTM

Reflexní pásky z materiálu 3M Scotchlite™ zaručují viditelnost dětského kočárku i za špatných světelných podmínek. Nechali jsme se inspirovat rodinami ze severoevropských zemí během krátkých zimních dnů – naše reflexní pásky zajistí viditelnost rodičů i jejich dětí, kdykoli si vyrazí ven.

page-product-close-gonext-scotchlite 2.1