VŠUDYPŘÍTOMNÁ KVALITA

page header safety quality

Nákup produktu od společnosti Britax je něčím více než jen obyčejným nákupem kusu dětské výbavičky. Zároveň si totiž kupujete 50 let zkušeností, obrovskou dávku zápalu a odhodlání poskytnout vašemu dítěti to nejlepší.

page-safety-vintagecar

Dědictví automobilového průmyslu

Ve společnosti Britax jsme pyšní na svoji odlišnost. Odlišnost od drtivé většiny výrobců autosedaček, jejichž kořeny sahají k výrobě hraček nebo kočárků. Naše kořeny sahají mnohem hlouběji. Již od 30. let dvacátého století jsme se úzce podíleli na rozvoji automobilového průmyslu. Stáli jsme nejen u zrodu nejvýznamnějších bezpečnostních milníků – jako byly první bezpečnostní pás pro dospělé a první dětská autosedačka – ale účastnili jsme se i vývoje technologií, výzkumných procesů a bezpečnostních systémů v samotném srdci automobilového světa. Věříme, že je to právě toto naše jedinečné dědictví, které položilo standardy inovace a dokonalosti, jež pohánějí tuto značku dodnes.

Další informace o naší historii technické dokonalosti

Nepřekonatelné interní testování

Jsme tak odhodláni navrhovat a vyrábět dokonale bezpečné autosedačky, že máme vlastní střediska pro testování proti nárazu v Evropě, Austrálii a Americe. Nejenže máme více středisek pro testování proti nárazu než kterýkoli jiný výrobce autosedaček, ale navíc jsme vyvinuli také jedinečné vybavení, s nímž můžeme každý z našich produktů otestovat ještě komplexněji a důkladněji.

Provádíme simulace nárazů a testujeme životnost. Autosedačku pustíme na trh teprve ve chvíli, kdy jsme si naprosto jisti, že vašemu dítěti poskytne dokonalou ochranu při dopravních nehodách a nárazech z libovolného úhlu – včetně nehod, při nichž se vůz otočí na střechu. Naše autosedačky navíc musí dlouhodobě odolávat opotřebení a nástrahám každodenního rodinného života.

page safety seattest

Testujeme čelní nárazy. Poté nárazy zezadu. Následně boční nárazy. A nakonec také převrácení na střechu.
Naše testovací střediska nám umožňují simulovat všechny možné nárazy zepředu, z boku i zezadu, stejně jako převrácení na střechu – při rychlostech až 65 km/h. Hodnotíme účinky těchto kolizí na různé části těla, abychom mohli doladit a zkvalitnit ochranu našich autosedaček v celém rozsahu 360 stupňů.

Zapneme přezku. Rozepneme přezku. A totéž opakujeme ještě 14599krát.
Rodiče potřebují na každé cestě naprostou jistotu, že je jejich dítě bezpečně připoutáno v sedačce. Proto nabízíme přezky, které bez potíží vydrží zapínání a rozepínání 4krát denně po dobu 10 let.

Simulujeme přesouvání sedaček mezi auty po dobu 1 460 dní.
Systém ISOFIX jsme vyvinuli v roce 1997 ve spolupráci s firmou Volkswagen. Nyní se používá jako běžný standard ve většině světa. Úchyty ISOFIX testujeme tak, aby odolaly 4 letům každodenního přesouvání sedaček mezi auty.

Každou sedačku testujeme. Pak ji ještě testujeme jiným způsobem. A nakonec testy opakujeme.
Novou sedačku uvedeme na trh až tehdy, když jsme si jisti, že se u ní můžeme stoprocentně spolehnout i na ty nejmenší detaily. Pro nás to znamená, že musíme pečlivě otestovat různé konfigurace, jednotlivé součásti i celé sedačky více než 250krát.

Testujeme je v opravdových autech
Přibližně 89 % všech nových vozů testovaných organizací EuroNCAP v roce 2014 využívalo alespoň jednu z našich sedaček k testování bezpečnosti. To je zárukou, že jsou naše sedačky průběžně testovány v automobilech, kterými běžně jezdíte, a náš vývojový proces je neustále informován o nejnovějších poznatcích v oblasti automobilových technologií.

Každý kočárek proženeme blátem, pískem a přes výmoly
Kočárky necháváme 16 hodin projíždět směsí připomínající bláto a písek. Potom je tlačíme 400 km po hrbolatých výmolech. Následně 6000krát zatáhneme a uvolníme brzdu.

Trváme na tom, že citlivá pleť si zaslouží nejjemnější druhy látek
Pro testování látek používaných na našich autosedačkách, kočárcích a příslušenstvích si stanovujeme vlastní náročné standardy. Dalece překonáváme právní požadavky, protože testujeme více chemických látek a úroveň našeho testování je náročnější. A neustále hledáme další a další způsoby, jak zajistit, aby byly naše látky co možná nejšetrnější k citlivé dětské pleti.

Netestují u nás jen stroje, ale také skutečné rodiny
V různých fázích vývojového procesu produktu zapojujeme do testování také spotřebitele. Maximální kvalita a funkčnost každého produktu je pro nás samozřejmostí, ale naším cílem je testovat i ty nejmenší detaily, které ve výsledku mohou hrát obrovskou roli v každodenním rodinném životě. Od prvotních prototypů, u kterých se řeší velikost, pohodlnost a jednoduchost použití, až po rozsáhlé několikatýdenní testování v terénu. Během vývoje a dokonce i po uvedení na trh průběžně analyzujeme spotřebitelskou odezvu a integrujeme tyto cenné poznatky do dalšího vývoje produktů.

Testrig 1440x370px

Přísné externí akreditace

Kromě našich vlastních náročných procesů podstupují naše produkty také neustále kontroly a testování ze strany předních orgánů zabývajících se bezpečností.

Každá autosedačka Britax vyhovuje evropské bezpečnostní normě ECE R44/04. Naše produkty pravidelně kontrolujeme a provádíme u nich opakované testy při každé aktualizaci příslušných právních norem. Britax je rovněž značkou s certifikací DEKRA – což značí, že jsme dokázali uspokojit přísné normy této nezávislé asociace zabývající se dodržováním kvality.

Naše autosedačky průběžně hodnotí Which?, Stiftung Warentest, ADAC a další přední testovací instituce napříč celou Evropou.

Během vývoje produktů si rovněž často objednáváme soukromé testování u testovacích orgánů třetích stran – abychom do našich inovativních procesů mohli začlenit nezávislý pohled a hodnocení odborníků mimo naši společnost.

Jsme hrdí na to, že jsme se stali značkou, kterou si výrobci automobilů zvolili pro nové testování automobilů, které zajišťuje nezávislá organizace Euro NCAP hodnotící bezpečnost vozidel – přibližně 89 % nových vozidel bylo v roce 2014 testováno s využitím autosedačky značky Britax.

Také jsme držiteli celé řady ocenění od spotřebitelů – například ocenění Mother & Baby Gold v roce 2013 za naši špičkovou autosedačku TRIFIX nebo ocenění Baby & Pregnancy Gold v roce 2014 za naši revoluční sedačku DUALFIX.

page-safety-awardlogos

page-trailblazing

Partnerství ve snaze o dosažení bezpečnosti

Je nám jasné, že pouze naše úsilí a produkty nestačí k tomu, aby se svět stal bezpečnějším místem pro cestující děti. Z toho důvodu jsme strávili dlouhé roky budováním sítě partnerů a spolupracovníků – abychom společně mohli nabízet rodinám po celém světě maximum.

Od lékařských odborníků přes výrobce automobilů a vládní orgány až po média. Nezáleží na tom, zda inovujeme, poskytujeme poradenství nebo vedeme kampaně za změny v legislativě – dosažení bezpečnosti dětí je podle nás něčím, pro co stojí spolupracovat s ostatními.

Z vlastní zkušenosti víme, jak velkou roli může hrát volba správného partnera. Naše spolupráce se společností Volkswagen vedla v roce 1997 k vytvoření technologie ISOFIX a v mžiku otřásla celým světem automobilové bezpečnosti. Téměř o dvě desetiletí později je náš vynález stále základem, ze kterého se odvíjejí standardy pro bezpečnější instalaci autosedaček v celé Evropě. . Dokonalá ukázka našich principů Bezpečnější, Jednodušší, Pro každé dítě v praxi.


Právní normy jsou pro nás minimem

Věříme, že je třeba rodičům pomáhat se správným rozhodováním. Že musí pochopit směrnice, kterým podléhají produkty starající se o bezpečnost dětí. Rovněž věříme, že nestačí jen vyhovět normám, ale je třeba si stanovovat vlastní standardy. Proto sami od sebe vždy požadujeme vyšší standardy, než na jakých trvají regulační orgány..

V současnosti existují dvě evropské směrnice týkající se autosedaček.

  • ECE R44 04 – aktuální evropská norma.
  • i-Size – nová směrnice fungující vedle normy ECE R44 04.
Další informace o normě ECE R44 04 a směrnici i-Size
page lifestyle gettingincar