Homepage Header4400x1130

Ochrana dětí na cestách od roku 1966

Před padesáti lety společnost Britax uvedla svůj první zádržný systém pro děti. Bylo to v 60. letech; společnost Britax byla největším britským, a v té době i evropským OEM dodavatelem bezpečnostního vybavení vozidel, jako jsou brzdy, bezpečnostní pásy, příslušenství osvětlení a helmy.


Britax a její dceřiné společnosti si vybudovali dobré jméno v poválečné Evropě, kde bylo potřeba zajistit bezpečnost pro uživatele silničních vozidel, kterábyla zřejmá od doby, kdy se během 2. světové války začaly používat a rozšířily bezpečnostní pásy v letecké dopravě.

50 years images12

Naše společnost jako jedna z prvních tuto potřebu identifikovala a zařadila bezpečnostní pásy do sortimentu nabízených produktů.


V 60. letech byla společnost Britax a její dceřiné společnosti hlavními dodavateli pro výrobce automobilů v celé Evropě, včetně značek, jako jsou Volkswagen, Opel či Audi.

50 years images13

Společnost Britax byla výjimečná vysokou úrovní kontroly kvality a procesy, které zahrnovaly zejména fyzické zkoušky odolnosti a stability.


Díky své odborné způsobilosti a vynikajícím výsledkům v oblasti výzkumu a zkoušek se společnost Britax jako hlavní podporovatel rozvoje prvních standardů týkajících se bezpečnostních pásů na světě (Britský standard, 1960) brzy stala uznávaná jak mezi výrobci, tak příslušnými kompetentními orgány.

50 years images11

V roce 1966 společnost rozšířila nabídku bezpečnostních prvků ve Velké Británii a Německu o bezpečnostní systémy pro děti.


První dětská autosedačka ve Velké Británii byla stylová Star Rider, dostupná v červeném, modrém nebo šedém barevném provedení. Autosedačka byla určena pro děti od 6 měsíců do cca 5 let a byla vybavena 5 bezpečnostními pásy.
Model Galaxy Harness byl určen pro děti ve věku 5 až 11 let a sloužil pro připoutání a ochranu dětí v automobilu.

50 years images14

Model Lufki navrhl v letech 1966-67 v Ulmu (Německo) čerstvý otec a zaměstnanec společnosti Römer Hermann Wetter.


Myšlenka navrhnout dětskou autosedačku ho napadla o rok dříve, kdy vezl svoji novorozenou dceru z rakouské Vídně do Ulmu v kartonové krabici na zadním sedadle. Za podpory své ženy začal hledat lepší způsob bezpečné přepravy dětí v automobilu.

50 years images18

Lufki byla nafukovací dětská autosedačka ve světle modrém a červeném barevném provedení. Poté, co společnost vyrobila pouze několik set kusů, začal Wetter pracovat na vylepšené verzi autosedačky.


V roce 1969 se narodila Peggy.
Peggy je jedním z kultovních a okamžitě rozpoznatelných produktů v Německu. Černo-oranžová dětská autosedačka je synonymem pro dětství a silniční bezpečnost v 70. a 80. letech.
Společnost Britax Römer ji vyráběla více než 30 let.

50 years images10

Oproti mnoha jiným výrobcům dětských autosedaček, kteří začínali jako výrobci hraček a dětských kočárků, má naše společnost kořeny jak v automobilovém, tak v bezpečnostním průmyslu.


Společnost Britax vypracovala unikátní know-how založené na bezpečnosti automobilového prostředí a využila tyto vědomosti k tomu, aby navrhla solidní dětskou autosedačku, která skvěle funguje s ostatními prvky vybavení automobilů.

50 years images

V 70. letech se společnost Britax strategicky rozhodla zaměřit pouze na výrobu dětských autosedaček a na začátku tohoto desetiletí se spojila se společností Römer.


Nezávisle na tom, jak dlouhá cesta vedla společnost Britax k autosedačkám, jedno je jasné: bezpečnost máme v krvi.

50 years images15

Priorita číslo jedna pro všechny naše autosedačky je nikoliv vzhled, ale to, co poskytují dětem, které mají chránit, a rodičům, kterým mají usnadnit každodenní život.


Unikátní úroveň bezpečnosti dětí, kterou poskytujeme již více než padesát let, je výsledkem špičkové, inovativní technologie, kvalitního výzkumu a zkoušek a také dlouhodobé spolupráce s automobilovým a závodním průmyslem. Naše síla je v tom, že vždy posouváme hranice – abyste mohli prožívat rodinný život bez hranic.

50 years images2

GRATULACE Z CELÉHO SVĚTA

Mothercare by ráda gratulovala společnosti Britax k důležitému výročí - reprezentaci značky, která je trvale na špičce bezpečnosti dětských sedaček do vozidel, inovací a vývoje.
Mothercare, UK
Je skoro k neuvěření, že před méně než 15 lety nebyly dětské autosedačky povinnou výbavou, zejména protože víme, že pro naše zákazníky je bezpečí dětí je naprostou prioritou. Nyní, v roce 2016, s radostí pozorujeme, jak dlouhou cestu věci urazily a gratulujeme Britaxu k tak významnému milníku.
Danielle Slater, specialistka na dětské autosedačky společnosti Halfords, Velká Británie
Gratulujeme Britax Römer k těmto 50 letům neustáleho soustředění na inovaci, vývoj bezpečnostních systémů a její aktivní účasti na zpracování evropských standardů dětských sedaček. Jen několik značek se může pochlubit zkušenostmi, jako je tato.
Matias Massó, S.A., distributor výrobků pro děti, Španělsko
Ať je Britax Römer hvězdou, která rozkvetla před 50 lety a je ta nejzářivější hvězda dalších 500 let!
EDM, distributor výrobků pro děti, Rusko
Bezpečnost dětí v autech je naší největší prioritou. Společnost Britax Römer se stala v tomto naším partnerem, který splňuje naše nejpřísnější požadavky, týkající se kvality a bezpečí již od roku 1997.
Ulrich Riestenpatt gt. Richter, výkonný ředitel, Volkswagen Zubehör GmbH / Volkswagen R GmbH
Originál ISO 9000 byl zcela založený na místním standardu vytvořeném závodem Britax Croydon jedním z inženýrů, Davidem Burleigh. Takže si říkám, že když jde o kvalitu, Britax to vlastně napsal.
Robert Bell, vlastník prodejního řetězce a bývalý dlouhodobý zaměstnanec společnosti Britax, Švédsko
Volvo Cars blahopřeje společnosti Britax-Römer k jejímu výročí. Bezpečí našich dětí je pro společnost Volvo Cars nejvyšší prioritou.
Volvo Car Corporation, Sweden
V roce 1964 jsem byl americký student na zahraniční stáži a měl jsem letní brigádu ve společnosti Römer v Neu Ulmu v Německu. Pracoval jsem ve výrobě, k mým úkolům patřilo např. umísťování kovových prvků na kožené popruhy. Na toto období mám velmi příjemné vzpomínky, práce ve společnosti byla příjemná, stejně tak kolektiv. Jednou z nejkrásnějších vzpomínek je to, jak každé odpoledne kolem třetí hodiny každý zaměstnanec obdržel velkou láhev piva a velký preclík.
Patrick Kennedy, bývalý zaměstnanec společnosti Römer, Nové Mexiko, USA
Gratulujeme společnosti Britax Römer k 50. výročí jejich první dětské autosedačky. Jsme partnery společnosti Britax již od 40 let a navázali jsme s tímto výrobcem úspěšný a silný vztah. Přejeme vám vše nejlepší do dalších 50 let.
Karl Straub, majitel prodejny dětských potřeb ‘Princess’, Metzingen, Německo
Gratulujeme společnosti Britax Römer k jejich 50 letům bezpečnosti dětí na cestách! Naše prodejna dětského textilu a výrobků pro děti byla založena Ingrid Vetterovou v roce 1966 – v tom stejném roce jako vaše první dětská autosedačka.
Silke Vetter-Kissel a Manfred Kissel, majitelé, Vetter for Kids, Weinheim, Německo
Ve chvíli, kdy mysl, síla a odvaha vedou k novým nápadům a úspěchům, je to důvod k oslavě. Přejeme vám vše nejlepší k 50. výročí vaší první dětské autosedačky.
Andrea Hufnagel, Geschäftsführerin von Kinderwagen Risch, Heidelberg, Německo